Nemrégiben egy közvélemény kutatást tartottunk, melyben a digitalizálás elképzelt előnyeiről, hátrányairól kérdeztük az érdeklődőket. És feljött egy érdekes gondolat. Többen megjegyezték, hogy mind ellenvetésként, mind érvként is a nyugalom felé kanyarodtunk el. Digitalizálás elleni érv lett, hogy miután minden emlék már csak digitálisan van meg, sérülékeny lesz, sérülékenyebb, mint volt a régi VHS vagy fénykép formájában.
Érvként pedig azt hozták fel, hogy végre nem kell aggódniuk az analóg emlékek sérülékenysége miatti adatvesztés miatt. Szóval mindkettő a maga módján káros (a nyugalom megzavarására alkalmas) lenne? Nem hiszem, inkább a két vélemény közt egy fontos tudásbeli különbség lelhető fel. Aki a digitális anyagok miatt aggódott, az sajnos nem tudta, hogyan kell JÓL digitálisan tárolni. Aki pedig az analógokat ítélte veszélyesebbnek, az pedig tudta, hogy ezt hogyan kell megvalósítani. A megkérdezettek 40%-a egyébként tudta hogyan kell jól csinálni az adattárolást, ennek nagyon örültünk.
Az Emlékmentő jövőképe, hogy egy olyan világot szeretne létrehozni, melyben nincs adatvesztés. Ezt kizárólag az emberek oktatásával lehet elérni, ezért minden megrendelőnknek átadjuk a digitális Szent Grált, melynek tudatában sose történhet meg adatvesztés: Tárolj mindent két helyen!
Ez a hatalmas titok. Ha minden megvan kétszer, egyszerre maximum atomháború esetén mehet mindkettő tönkre, amire valljuk be kicsi az esély, Észak-Korea még csak Japánig tud ellőni:)
Tehát ha jót akarsz a családi fotóknak, videóknak, legyen meg nemcsak a számítógépeden, hanem egy külső vinyón is. Lehet, hogy nem gondoltál rá, de a telefonod is olyan, mint egy külső vinyó, fontos emlékeket tárolsz rajta, (jó esetben) a telefonhoz kapott felhőszolgáltatásba fel is szinkronizálódik minden.
Biztosan tudod, mi telefonok mentésével is foglalkozunk, és elég rémisztő statisztikára lettünk figyelmesek: A többségnek fogalma sincs arról, hogy a telefonja tud olyat, hogy automatikusan másutt is eltárolja a képeket-videókat. Most sajnos arra nincsen lehetőség, hogy minden készülék esetén elmeséljük, hogyan kell ezt beállítani, legyen elég annyi, hogy ha gyűlnek a videók-képek a telefonon, és leejted, könnyen egy pillanat alatt menthetetlenné válhat az összes. Működésképtelen telefonról adatot menteni szinte lehetetlen. A kijelző és az érintőpanel mindig javítható, ez nem kizáró oka a mentésnek. Az alaplap hibája viszont az lehet. Ugyanis rá vannak forrasztva a memória chipek. “De hát azokat le lehet forrasztani!” mondaná aki kicsit ért hozzá. Bizony le lehet, de nem sok értelme van, mert már chip szinten is titkosítva van minden adat, olyan erős kulccsal, amit nem lehet feltörni, csak a hozzá való alaplappal.
Nem szaporítom tovább a szót, mentsd a telefonodat is gyakran, az a tuti!
Előbb-utóbb viszont komoly helyet kell félre tenni nekik. Könnyű ezt belátni, például egy 30 perces iskolai versmondós fellépés HD felbontáson simán 4 Gb-ot is elfoglalhat, és akkor még nem is lett egy alacsonyan tömörített, magas bitrátájú anyag, hanem az “oké” minőség.
Két terát érdemes ezekre félre tenni (kétszer), és akkor a nyugalom pár évre garantált, nem kell tovább aggódni a digitális anyagok sérülékenysége miatt. Utána jöhet egy jó felhős tárolási szisztéma, de erről majd egy másik cikkben!
Forrás: www.emlekmento.com
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: