Ne hagyjuk elveszni emlékeinket!

Mindent a slideshowról

A slideshow gyakorlatilag fényképek sorozata, melyek áttűnésekkel össze vannak kapcsolva, és kapnak egy zenei aláfestést. Egy videó, ami képekből áll össze.

Kimondottan alkalmas esküvők, születésnapok meglepetésének, amikor a vendégsereggel együtt meg lehet nézni.

Hogyan megy a megrendelése az Emlékmentőnél?

  • Először is át kell gondolni, mit szeretnénk végcélnak, de 5-8 percnél semmiképpen sem szabad hosszabbnak lennie. E fölött már fárasztó, unalmas is lehet, függetlenül attól, hogy milyen szuper képek, vagy pörgős aláfestő zene került bele.
  • Ki kell találni a koncepciót, mit akarunk láttatni, milyen hatást akarunk elérni? Mert ez fogja meghatározni, hogy milyen képek kerüljenek bele. Lehet egyébkéntvideóval is keverni, a legfontosabb pillanatokat, amikor a mozgás a lényeg (pl. gyűrűhúzás, baba első lépései) bele lehet tervezni mozgóképként, üdítőleg fog hatni a sok kép után.
  • Ha megvan az ötlet, hogy mi legyen a fő csapásirány, össze kell szedni a képeket. Ez külön izgalmas, amikor ajándékba, meglepetésnek készül, és az ünnepelt tudtán kívül kell kilopni a képeket az albumból. Az alapanyag hagyományos fénykép, dia is lehet, és persze modern memóriakártyás fényképezővel, vagy mobillal készült kép is jöhet. Fénykép szkennelés: Az analóg képeket először be kell szkennelni, tanácsos már itt a sorrendet felállítani. Mivel a slideshow szerkesztése óradíjas, minél több munkánk van vele, annál több pénzbe kerül majd. Ha megspórolja nekünk a megrendelő a képek sorbarakását, biztosan időt lehet megtakarítani. Megvan tehát a fotó szkennelés, fotó digitalizálás és össze vannak fésülve a digitális képekkel, és úgy vannak elnevezve, hogy a sorrend fix, nekünk csak pár pillanat beemelni őket a vágóprogramba.
  • A digitalizált képek után jöhet a zene! Mindig van új a nap alatt, nem szükséges leragadni a happy birthday-nél, vagy valami csöpögős esküvői zenénél. Az ilyen összeállítás változatosságot kell hozzon az ünneplésbe, egy kis üdítő szünetet. Bátran lehet tehát válogatni az elmúlt hónapok-évek pörgős nyári slágerei közül, azért arra figyelve, hogy kerüljük az obszcén szöveget, vagy a nagyon elgondolkodtató- magyar rap zenéket. A zene célja pont az aláfestés, ha túl sok figyelem kerül rá, akkor a képek szorulnak háttérbe.
  • A zene és a képek viszonya fontos, de nem életbevágó. A képek időzítését, a képváltásokat olyan hosszúra jó hagyni, hogy az nézők szeme végigkalandozhasson a képeken. A túl gyors képváltás nem hagy időt a kép megismerésére, a túl lassú pedig unalmassá teszi a vetítést. Ha egy maximális 8 perccel számolunk, és egy kép 5 másodpercig látható, akkor máris kijön, hogy körülbelül 95-100 képnél nem érdemes nagyobbra tervezni egy vetítést. Sokkal ütősebb, ha a videó a zenére van vágva,magyarán a képváltások ütemre történnek, ez bizonyos esetekben (nyaralások, bulikról összefoglaló) jól fest, de a képváltás üteme itt az ideálisnál szinte mindig gyorsabb lesz.

Persze ezek csak ajánlások, egy emlékvideó készítésekor nem szükséges a szabályokhoz ragaszkodni, de azért fogalmaztuk meg őket, mert néhány éve már készítünk ilyen videókat, és tudjuk mi néz ki jól, és mi nem.

 

Két elrettentő példa:

  1. Ügyfelünk 400 képet akart slideshow-ként viszontlátni, és tanácsunk ellenére is ragaszkodott ehhez a képmennyiséghez, viszont nem akart 10 percnél hosszabbat. A kevesebb gyakran több, egy pokoli zavaró rohanás lett a végeredmény, hogy tényleg “minden” el legyen mesélve. Szaladtak egymás után a képek, meg sem lehetett nézni őket rendesen.
  2. A másik jó példa, egy megrendelő eljött a munkahelyéről, és a régi kollégáknak készíttetett egy slideshowt: 15 slide-ból állt, és mindegyik szuperlassan haladó, lentről felfele scrollozó szöveget tartalmazott, valami nagy költőnk terjedelmes versét. Mindenképp hosszúra akarta, hogy mindenki el tudja olvasni, azzal nem volt gond, viszont a szöveg mozgásán kívül semmi se történ, ezért lett elég unalmas.
  • Szót kell még ejteni a szövegekről, feliratokról. A videóban bárhova el tudunk helyezni szöveget, feliratot, főcímet, és mindezt lehet mozgatni is, tehát akár be- és ki is tud úszni egy-egy cím. Túl apró és túl sok szöveget nem szabad beletenni a videóba, mert megnézéskor biztos lesznek olyanok, akik távolabbról nézik, és nem tudják elolvasni, tartani a lépést a futó szöveggel. Főcím, végefőcím mindenképp kell, esetleg közben feliratok itt-ott, évszámok beleférnek, de olyan, hogy hosszan kelljen olvasni, kerülendő.
  • Ha megvan a kép-alapanyag, megvan a zene, a szöveg, össze van minden vágva, el kell dönteni, hogyan történik majd a vetítés. Lesz-e ott DVD lejátszó? Vagy van-e a megajándékozottnak olyan? Vagy esetleg adjuk oda pendriveon, mert már nem használ a célszemély DVD lejátszót?

 

Kedvet kaptál? Segítünk elkészíteni saját, egyedi slideshow –dat!

Emlékmentő Kft. >> Archiváló – digitalizáló stúdió Budapest
Tel.: 36/70-636-6092
Honlap: http://emlekmento.com/ Kattints és nézz körül!

 

 

Ezen kívül vállaljuk az emlékmentés legkülönbözőbb formáit!

Az Emlékmentő – Archiváló, digitalizáló Stúdió – rendelkezésére áll Budapesten:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!